پرینت نشدن قسمت های نازک

پرینت نشدن قسمت های نازک

مقدمه:

اگر می خواهید کیفیت قطعات پرینت شده سه بعدی خود را بهبود بخشید ، این راهنما گزینه ی مناسبی برای شروع است. در این متن لیست گسترده ای از رایج ترین موضوعات پرینت سه بعدی به همراه تنظیمات نرم افزاری تهیه شده است که می توانید برای حل مشکلات پرینت از آن استفاده کنید. مهمتر از همه ، این راهنما از مجموعه بزرگی از تصاویر در دنیای واقعی استفاده می کند تا در هنگام بررسی قطعات پرینت سه بعدی شخصی خود ، شناسایی هر کدام آسان شود .در این سری مقالات به پرینت نشدن قسمت های نازک می پردازیم .این مقاله در سایت www.simplify3d.com   با عنوان (Small Features Not Printed ) پرینت نشدن قسمت های نازک منتشر شده است .

Small Features Not Printed:

بیشتر پرینتر های سه بعدی resolution ثابتی دارند و کمتر ازآن را پرینت نمی کند . سایز اکثر نازل ها0.4 یا 0.5 میلی متر است . به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک دیواره با ضخامت 0.2 میلی متر با نازل 0.4 میلی متر پرینت کنید ، ممکن است متوجه شوید که این دیواره نازک در پیش نمایش Simplify3D ظاهر نمی شود . در این مقاله راه حل هایی برای پرینت قطعات نازک ارائه شده است .

راه حل های مشترک:

1- گزینه single extrusion walls فعال کنید:

درSimplify3D یک روش مناسب برای دیوارهای بسیار نازک وجود دارد . برای فعال کردن این گزینه ، بر روی  “Edit Process Settings” کلیک کنید ، به برگه Advanced بروید و نوع پرینت دیواره نازک را به “Allow single extrusion walls”تغییر دهید . بعد از ذخیره این تنظیمات ، اگر به پیش نمایش Simplify3D برگردید ، متوجه می شوید که اکنون بسیاری از این ویژگی های نازک با استفاده از اکستروژن های تخصصی تک پرینت می شوند.

2- برای داشتن دیواره های ضخیم تر قطعه را دوباره طراحی کنید:

اگر هنوز در پرینت دیواره های نازک مشکلی دارید ، گزینه دیگر طراحی مجدد قطعه به گونه ای است که فقط شامل ویژگی هایی می شود که از قطر نازل شما بزرگتر هستند . برای طراحی مجدد به نرم افزار طراحی بازگشته و تغییرات لازم را اعمال کنید . پس از طراحی مجدد میتوانید با Simplify3D اقدام به پرینت سه بعدی نمایید .

3- نصب نازل با قطر کمتر:

در بسیاری از موارد ، شما قادر به اصلاح مدل اصلی 3D نیستید . ممکن است قطعه طراحی شخص دیگری باشد . در این حالت ، بهتر است نازل با قطر کمتر نصب کنید . بسیاری از کاربران برای قطعات نازک از نازل 0.3 و برای قطعات ضخیم تر از نازل 0.5 استفاده می کنند .

فاصله بین اینفیل و دیواره داخلی

جمع شدن لایه ها به سمت بالا

bridge ضعیف

اختلاف ابعادی

کیفیت پایین سطوح زیر ساپورت

جدا شدن قطعه از صفحه صاف

اکسترود غیر یکنواخت

حفره های خالی در دیواره های نازک

حالت لرزش در قطعه پرینتی (ringing)

اثر نازل در لایه های بالایی

ساییده شدن فیلامنت

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *