مرد چدار

مرد چدار – بازسازی چهره با پرینت سه بعدی

مرد چدار

مجسمه سه بعدی چاپ شده از مرد چدار نشان می دهد که بریتانیایی های اولیه پوست تیره و چشم های روشن داشتند . پرینت سه بعدی و تکنولوژی اسکن چندین بار استفاده شده است تا چهرهای بقایای انسانهای  به صورت مدرن ارائه شود که در غیر اینصورت نمی توانند شناسایی شوند. اما محققان همچنین از پرینت سه بعدی برای تاریخ استفاده می کنند، به ما می آموزد که چگونه شخصیت های مشهور تاریخی مانند عیسی ناصری، نویسنده جاناتان سویفت و بانوی کاو ممکن است نگاه کنند. چندین بار این پروژه ها ما را شگفت زده کرده اند . آخرين شگفتي که مورخان کشف کرده اند مربوط به انسان چدور، نخستين مدرن بريتانيا است که کشف شده است که 10000 سال پيش در جنوب غربی انگلستان زندگی کرده است.

مرد چدار

مرد چدار

باقی ماندهای انسان باستانی Mesolithic، قدیمی ترین اسکلت تقریبا کامل Homo sapiens که تاکنون در بریتانیا یافت شده بود، در سال 1903 در داخل غار تور مشهور Gough’s Gorge در Chedd Gorge، Somerset کشف شد. طبق گفته دکتر سلینا برس، محقق DNA باستان در موزه تاریخ طبیعی بریتانیا، محیط غار به حفظ بقایا کمک کرده است.

مرد چدار

مرد چدار

برس توضیح داد

“در غار، یک محیط واقعا خوب، سرد، خشک و ثابت دارد و اساسا مانع از شکستن DNA می شود.”

در یکی از چالش برانگیزترین پروژه های انسانی ، محققان موزه و دانشگاه کالج لندن ، انسان چدار را در اولین تجزیه و تحلیل کامل DNA از بقایای آن که به زندگی ادامه دادند بود. در انجام این کار، آنها چیزی شگفت آور را کشف کردند: مرد چدار، که قبلا به عنوان پوست روشن و چشمان قهوه ای تصویر شده بود، در واقع دارای پوست تیره، چشم های آبی و موهای تیره و تار است.

مرد چدار

مرد چدار

پروفسور کریس استرینگر، رهبر پژوهشی منشاء انسانی در موزه تاریخ طبیعی، گفت:

“بسیار شگفت آور است که بریتنی 10000 سال پیش می تواند این ترکیبی از چشم های بسیار آبی، اما واقعا پوست تیره داشته باشد.”

این یافته ها نشان می دهد که افرادی که در شمال اروپا دارای پوست تیره تر هستند اخیرا بیشتر از طرف دانشمندان کشف شده اند. در پایان آخرین عصر یخبندان، قبیله چدر مردی به انگلیس مهاجرت کرد و DNA قدیمی اش با دیگر افراد در مجارستان، لوکزامبورگ و اسپانیا همخوان بود.

حدود 10 درصد از اجداد بومی انگلیس را می توان به این جمعیت پیوند داد.

مرد چدار

مرد چدار

پیش بینی ها

تا همین اواخر همواره تصور می شد که انسان ها به سرعت در حال تغییر چهره پوست خود هستند .

آنها پس از ورود به اروپا حدود 45000 سال پیش به سرعت تغییر پیدا کردند. پوست تیره  دلفریب تر است  و در جذب نور UV و کمک به انسان برای جلوگیری از کمبود ویتامین D در اقلیتی که نور خورشید کمتر است بهتر می باشد. “دکتر تام بوث، یک محقق پس از مدیاست که با مجموعه باقی مانده های انسان موزون کار می کند تا انطباق انسانی را با تغییر شرایط محیطی بررسی کند.

“” او فقط یک فرد است، اما همچنین نشان دهنده جمعیت اروپا در آن زمان است. آنها پوست تیره داشتند و بسیاری از آنها چشمهای رنگ پریده داشتند، یا آبی یا سبز، و موهای قهوه ای تیره. مرد چدار، انتظارات مردم را در مورد ویژگی های ژنتیکی بهم  میریزد.

“به نظر می رسد که چشم های رنگی به مدت طولانی قبل از پوست کمرنگ یا موهای بلندی به اروپا وارد شده اند، که تا زمانی که ورود به کشاورزی نرسیده است. او به ما یادآوری می کند که نمی توانید پیش فرض هایی درباره آنچه مردم در گذشته به نظر می رسند بر اساس آنچه که در حال حاضر به نظر می رسند، داشته باشید، و جفت ویژگی هایی که ما امروز شاهد آن هستیم چیزی نیست که ثابت شده باشد. ”

مرد چدار

مرد چدار

نحوه ی دسترسی

برای دسترسی به DNA فردی انسان، دانشمندان یک سوراخ 2 میلیمتری در جمجمه ایجاد می کنند و پودر استخوان را برداشتند که خوشبختانه اطلاعات ژنتیکی کافی داشته که تیم توانست آن را تجزیه و تحلیل کند و صورت را بازسازی کند. دکتر برتس توضیح داد: “برای استخراج DNA های قدیم از یک انسان یا حیوانی آنچه که دنبال می کنید یک استخوان متراکم است که ممکن است DNA را درون آن را تا حد ممکن محافظت کند.” “ما از استخوان های پا یا دندان استفاده می کردیم زیرا استخوان های ضخیم و مینای دندان کاملا دست نخورده نگه داشته می شود، اما در دو سال گذشته، ما با استفاده از استخوان های درشت و یا گوش داخلی که چگال ترین استخوان در بدن انسان است، حرکت می کنیم. ”

آینده ی نزدیک

این تیم سه ماه از ساخت یک مدل مرد چدار با استفاده از یک اسکنر پیشرفته در اصل برای ایستگاه فضایی بین المللی گذراند. سپس مدل سازان سه بعدی و برادران آلفونس و آدری کینیز از بازسازی کانزیس و کینیز، که متخصص در بازسازی پائئونتولوژیک هستند، جمجمه بازسازی شده را اندازه گیری کرده، آن را اسکن کرده و سه بعدی آن را را به پرینت رسانده و پایه را برای آن گذاشته است.

آنها ویژگی های صورت را از نتایج تحقیقات علمی برشمردند.

پروفسور استریگر گفت: “من ابتدا” مرد چدار “را بیش از 40 سال پیش مطالعه کردم اما هرگز باور نمیکردم که یک روز تمام ژنوم را داشته باشیم – قدیمی ترین بریتانیا تا به امروز! برای فراتر رفتن از آنچه که استخوانها به ما می گویند و تصویری مبتنی بر علمی از آنچه که واقعا به نظر می رسید، پیشرفت قابل توجه (و از نتایج کاملا تعجب آور) است. ”

مرد چدار

مرد چدار

یک مستند درباره مرد چدار و بازسازی سه بعدی در روز یکشنبه 18 فوریه منتشر خواهد شد که عنوان «اول بریت: اسرار 10000 ساله» منتشر خواهد شد. آلفونز در مستند میگوید: “این داستان در مورد مهاجرتها در طول تاریخ است. شاید از این ایده خلاص شود که شما باید راهی مطمئن از جایی داشته باشید. ما همه مهاجران هستیم. ”

 

برای مشاوره و فعالیت تخصصی و پیشرفته در رشته شما مشاوران شرکت پرینتر سه بعدی دیاکو آماده خدمت رسانی به جامعه علمی می باشند.

میتوانید از طریق شماره های شرکت یا فرم تماس یاما با مشاوران شرکت در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *