تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی

تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی

تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی

تولید کننده ی خودروی اسپرت آلمانی پورشه  به تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی برای تولید قطعات یدکی محدود برای طیف وسیعی از پورشه کلاسیک روی آورده است . تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی سازنده ی خودرو را قادر می سازد که قطعات صحیح را برای صاحبان مدل های پورشه کلاسیک ایجاد کند که ممکن است قطعات آن دیگر در دسترس نباشد . به طور معمول , قطعات یدکی برای مدل های پورشه کلاسیک با استفاده از ابزار اصلی قطعات تولید می شوند و اگر بخشی از قطعات مورد نیاز باشد , شرکت معمولا ابزار جدیدی برای این کار انتخاب می کند . با این حال ,بیش از 52.000 قطعه مختلف ساخته شده در محدوده پورشه کلاسیک وجود دارد . بنابراین برای در دسترس بودن این قطعات به تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی روی آورده اند.

تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی

تولید قطعات پورشه های کلاسیک با پرینتر های سه بعدی

بنابراین اگر یک نسخه ی محدود از یک بخش نادر مورد نیاز باشد و اگر ابزار اصلی موجود نباشد صاحبان خودرو با درک دشواری مواجه می شوند که وسایل مورد علاقه ی خود دیگر قادر به کار نخواهد بود . به این ترتیب , تا همین امروز پورشه شروع به استفاده از پرینترهای فلزی سه بعدی برای تولید قطعات محدود کرده است .

طبق گفته ی این شرکت , آزمایشات گسترده ای با تکنولوژی انجام شده است تا اطمینان حاصل شود قطعات جایگزین پرینت شده برای ماشین های کلاسیک مطابق با الزامات  “ با توجه به مطلوبیت مطلق به مشخصات اصلی – از منظر فنی و بصری است .

تکنولوژی slm , sls

تولید کننده ی خودروی آلمانی با تکیه بر تکنولوژی انتخابی لیزر ( slm  ) برای ساخت قطعات , با استفاده از یک پرتو لیزر با انرژی بالا به ذوب کردن و رساندن یک الگوی خاص بر روی بستر پودر فلز است .

پورشه کلاسیک یک مثال ارایه می دهد: مثلا اهرم آزاد برای کلاچ در پوشه 959 دیگر در دسترس نیست .

این قطعه ساخته شده از چدن با کیفیت بسیار بالا است , اما تقاضا برای آن بسیار پایین است تنها به این خاطر که  292 عدد از این اتوموبیل فوق العاده تولید شده است . تنها فرآیندی که باید مورد توجه قرار گیرد , ذوب انتخابی لیزر است .

هنگامی که بخش سه بعدی با استفاده از slm   پرینت می شود , از طریق آزمایشهای گسترده , شامل یک آزمایش فشار با بار تقریبا سه تن و آزمایش توموگرافی برای این که تعیین کنند آیا گسل های داخلی در آن قسمت وجود دارد یا خیر .

همانطور که پورشه  می گوید , آخرین پرینت این اهرم با رنگ های پروازی انجام می شود .

در ادامه اضافه می کند که : آزمایش های علمی با اهرم نصب شده در یک وسیله نقلیه آزمایشی و آزمون های رانندگی گسترده , کیفیت و عملکرد کامپوننت بدون عیب و نقص را تایید می کنند . در حال حاضر پورشه با استفاده از پرینت سه بعدی برای تولید قطعات یدکی خود استفاده می کند. برخی از این قطعات از فولاد و آلیاژهای دیگر با استفاده از سیستم slm  تولید می شوند و بعضی از آنها از پلاستیک با استفاده از سیستم پرینت  sls  سه بعدی ساخته شده اند . علاوه بر این اجزای پرینت شده ی سه بعدی , سازنده ی خودرو نیز در حال آزمایش است تا ببیند آیا 20 قسمت اضافی دیگر برای پرینت سه بعدی مناسب خواهد بود یا خیر.

 

تماس با ما :

برای مشاوره و فعالیت تخصصی و پیشرفته در رشته شما مشاوران شرکت پرینتر سه بعدی دیاکو آماده خدمت رسانی به جامعه علمی می باشند.

میتوانید از طریق شماره های شرکت یا فرم تماس یاما با مشاوران شرکت در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *